Najważniejsze wydarzenia w lekturze kajko i kokosz szkoła latania

Pobierz

To komiks autorstwa Janusza Christy.. Wątkiem głównym "Szkoły latania" jest realizacja marzenia Mirmiła o wzbiciu się w powietrze.. Szkoła latania.". Do tego dochodzi jeszcze komizm sytuacyjny - podczas próby latania, zniszczony został dach Szkoły.Szkoła latania Układamy plan wydarzeń Podarowanie Łamignatowi fujarki przywracającej wiarę w siebie.. Część 2.. Sprawdź, czy znasz szczegóły tej historii.. Cele lekcji: poznasz komiks jako tekst kultury wskażesz jego charakterystyczne cechy stworzysz notatkę na temat komiksu Drogi Uczniu!. Czarownica Jaga, jego żona, wręcza mu magiczną fujarkę.. Przypadkowy napad Łamignata na Mirmiła, Kajka i Kokosza.. Komiks obecnie jest lekturą szkolną.. Napad zbójcerzy na Mirmiła i towarzyszy.. Tymczasem Hegemon, przywódca zbójcerzy, przygotowuje się do natarcia na gród Mirmiła.. Przerwanie posiłku Kokosza.. Akcja rozgrywa się w czasach Słowian (średniowiecze).. W tym samym czasie kasztelan Mirmił powraca ze swoimi .Dzięki temu, że Kajko, Kokosz i Mirmił nauczyli się latać, zdążyli na czas i przegonili zbójcerzy, atakujących gród.. Zapraszamy do działu testów wiedzy i quizów z lektur szkolnych i nie tylko.. Rozwiąż quiz i sprawdź!. Kliknij przycisk Udostępnij, aby ją upublicznić.. Część pt. Szkoła latania trafiła nawet do kanonu lektur szkolnych.. Darmowe quizy dla dzieci w każdym wieku!Ta tablica wyników jest obecnie prywatna..

Jak dobrze znasz komiks Kajko i Kokosz: Szkoła latania?

Szkoła latania.. Udostępnij.. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.. Wątek ten dowodzi, że determinacja w realizacji celu daje skutek i sprzyja pomyślnemu rozwojowi zdarzeń.. Tagi dla tego testu: Kokosz, Kajko Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Kajko i Kokosz: Szkoła latania, poziom trudnyKajko i Kokosz.. 787 172 135 .Temat: Charakteryzujemy bohaterów lektury "Kajko i Kokosz".. Podarowanie Łamignatowi magicznej fujarki przez Jagnę.. Szkoła latania w kategorii Szkoła podstawowaSzkolnastrona.plKajko i Kokosz-Szkoła Latania Test wiedzy z lektury.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Małgorzata Wódz.. Szkoła latania" - Test z Lektury w kategorii Szkoła podstawowaLekcja 4 Temat: Komiksy, magiczne obrazki.. Weź do ręki komiks o przygodach dzielnych wojów Mirmiła.Temat: Omawiamy elementy świata przedstawionego w lekturze: "Kajko i Kokosz..

Wyślij zgłoszenie ...Kajko i Kokosz: Szkoła latania - test wiedzy.

Przecież poza Kajkiem i Kokoszem są tu Hegemon, Łamignat, Jaga, smok Miluś, Kowal, Kapral, Oferma - chyba każdy z fanów komiksu ma swojego.Darmowy quiz: Test z Lektury Kajko i Kokosz.. Pomoc tel.. Zapisz temat zajęć, datę i numer lekcji 2.. Szkoła latania".. Mam nadzieję, ze trochę się tez pobawimy.opowiedzenia jednej z przygód ukazanych w komiksie Kajko i Kokosz.. Przyglądamy się językowi komiksu - część 2.. Ta tablica wyników została wyłączona, ponieważ Twoje opcje różnią się od opcji właściciela zasobu.W tym quizie sprawdzisz ile zapamiętałeś z lektury Kajko i Kokosz szkoła lataniaKajko i Kokosz.. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: żona Mirmiła, Lubawa .Kajko i Kokosz.. Jego żona Jaga posiadająca magiczne moce, chcąc pomóż mężowi ofiarowuje mu fujarkę o zaklętej mocy nadającej nadludzką siłę.. Na początek przypomnijcie sobie znaczenie pojęć: świat przedstawiony, akcja utworu, czas akcji, miejsce akcjiKajko i kokosz, szkoła latania.. Pierwsze nieudane próby latania na miotle Mirmił pobiera pod okiem Jagi.. Kajko i Kokosz to bohaterowie jednego z najsłynniejszych polskich komiksów, który od lat ma grono wiernych fanów.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych ..

Szkoła latania - Czas i miejsce akcji.

Szkoła latania - Wątki.. Szkoła latania - plan wydarzeń.. Praca z tekstem - uczniowie otwierają komiksy na stronie 3, na której zaczyna się historia,Kajko i Kokosz.. 1) Czarownica Jaga mieszkała w chatce uplecionej z: a) wikliny b) gałęzi c) trzciny d) słomy 2) Utracone siły miał przywrócić Łamignatowi pewien przedmiot, to: a) czarodziejski flet b) czarodziejskie skrzypce c) czarodziejska fujarka d) czarodziejski bęben 3) Hegemon .Darmowy quiz: "Kajko i Kokosz.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szkół Premium Logowanie Pomoc Konkursy.. Powrót Mirmiła, Kajko i Kokosza z polowania.. Szkoła latania.. Jest bohaterem bardzo pozytywnym, choć zdarza się, że ulega pokusom.. Szkoła latania.. Pragnienie podstępnie rozbudza w kasztelanie przebrany za kupca Hegemon.. Często podnosi kasztelana Mirmiła na duchu, szuka najlepszegoTEST.. Łamignat skarży się na niemoc.. Jak będzie potrzeba, ma w nią zadąć.. Poznamy bohaterów, przypomnimy sobie najważniejsze wydarzenia oraz dowiemy się, co to właściwie jest komiks.. Kajko Kajko - inteligentny i odważny przyjaciel Kokosza.. Skomentuj.. Szkoła latania- test z lektury - Teleturniej.. Atak zbójcerzy.. Ostatecznie udaje się do .Kajko i Kokosz.. Podstęp Hegemona i opowieść o lataniu..

Szkoła latania - streszczenie.

Po drodze spotyka w lesie Mirmiła z .Kajko i Kokosz - seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem.Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła.. Akcja przenosi się z ulokowanej nad jeziorem lichej chaty Jagi i Łamignata do zbudowanej w gęstym borze na wzgórzu drewniano-kamiennej warowni zbójcerzy oraz .Szkoła latania - pierwszy wydany w albumie komiks z serii Kajko i Kokosz autorstwa Janusza Christy.. Zbiera grupę zwiadowców.. Pierwotnie na oryginalnych planszach narysowanych przez Christę .. Na posterunku jednak stoją Kajko i Kokosz, którzy z pomocą mieszkańców po krótkich potyczkach wyganiają intruzów z .Projekt: Kajko i Kokosz.. Bohater historii Łamignat (zbój i mąż czarownicy Jagi) źle się czuje i narzeka na brak sił.. fot.Trudny test z lektury Kajko i Kokosz: Szkoła latania, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. bohater epizodyczny - pojawia się tylko w jednej scenie, np. dyrektorka szkoły latania.. Witajcie, po kilkudniowej przerwie.. Szkoła latania-Charakterystyka postaci.. Za każdą poprawną odpowiedź jest 5 punktów Maksymalna ilość punktów: 50.. Część 3.. Szkoła latania - streszczenie.. Rozkaz Mirmiła.. … ContinuedSzkoła latania - Wątki.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Elementy świata przedstawionego Kiedy omawiamy lekturę posługujemy się najczęściej określeniem: świat przedstawiony.. Quiz w Poczekalni.. Podstępny atak zbójcerzy na gród.. Jest wiosna - Łamignat jak zwykle czuje się nieco osłabiony.. Część 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt