Czy miłość jest tylko uczuciem

Pobierz

Miłość to ciężka praca.. Mogłoby się wydawać, że to uczucie zawsze jest piękne, uszczęśliwia ans, lecz los bywa okrutny i nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli.Miłość nie jest tylko uczuciem, jak to się niektórym wydaje.. Miłość jest trwałą wolą czy pragnieniem dobra dla drugiego człowieka.Po otrzymaniu fałszywej wiadomości, Romeo popełnia samobójstwo, a gdy dowiaduje się o tym Julia, również się zabija.. Rodzaje miłości Kochać można nie tylko partnera życiowego, ale także przyjaciół czy bliskich członków rodziny, dlatego więc miłość jest emocją, która może różnić się u każdej osoby, jaka ją odczuwa.. Co więc "kochasz", jeśli wasza znajomość trwa zaledwie kilka godzin lub dni?Miłość jest doznaniem ponoć najpiękniejszym, lecz r wnocześnie najtrudniejszym.. Zaliczy facet, zostawi, później płacze, histerie .. po co to wszystko?. - "Miłość jest jak czasownik, powinna trwać i trzeba jej doświadczać.. Jest dojrzewaniem, troską i wzajemną odpowiedzialnością za siebie.". Lepiej być singlem.. :) Choć nie twierdzę również, że miłość jest najgorsza.Miłość nie jest uczuciem z kilku istotnych względów.. ks. Jan TwardowskiMiłość towarzyszy człowiekowi od dnia narodzin, do dnia śmierci.. Bylebyśmy tylko Miłością nie nazywali czegoś, co nią nie jest, co jest na przykład przelotnym, choć może mocnym, uczuciem.. Można stwierdzić, że miłość często jest występkiem, ale mimo wszystko jest uczuciem bez którego nie da się żyć.Miłość jest uczuciem, które ma wiele znaczeń..

... Miłość jest pięknym uczuciem.

Dlatego warta i .Uczucia są na początku związku bardzo intensywne, następnie nasza miłość dojrzewa i relacje stabilizują się - osiągamy wzajemne zaufanie, obdarzamy się troską.. Trzeba umieć rezygnować.. Coelho pisze też, że: Miłość jest pełna pułapek.. Wato ją pielęgnować, rozwijać w młodym człowieku, dawać mu poczucie pewności i bezpieczeństwa, budować .Nov 27, 2020Właśnie nie wiem czym jest, liczyłem na was:P Nie chodzi o to że to nie jest to wymienione, ale czy miłość to tylko to, czy coś więcej, czy ma jeszcze jakiś indywidualny dla siebie aspekt duchowy.. Zmieniają się, są powodowane różnymi czynnikami.. Miłość to działanie.. Możemy wyróżnić miłość rodzicielską ( jak np. matki do dziecka ), platoniczną, pożądania (namiętną), do przyjaciela, altruistyczną, pragmatyczną i wiele innych.. − Niezwykle ważne, żeby to sobie na całe życie zapamiętać.. Nie jest też samą deklaracją kochania czy wynikająca z lęku przed samotnością próbą uwikłania drugiej osoby w relację, uzależnienia jej i siebie, ale jest pracą, zaangażowaniem, odpowiedzialną decyzją, aktem woli i działaniem w jednym.. Czy jest to ciągły dobry nastrój, uczucie dodające skrzydeł i energii do przenoszenia gór?. Noworodek czuje ciepło swojej mamy i tylko w jej obecności czuje się bezpiecznie.. Jednak to właśnie miłość jest tym jednym prawdziwym uczuciem, które łączy wszystkie nasze emocje w jedną całość..

Miłość jest tak silnym uczuciem, że zdaje się wieczna.

To prawda, że ludzie przede wszystkim zwracają uwagę na powab fizyczny.. Miłość to ciężka praca.. Uczuciem potrafiącym dać radość i szczęście, ale też potrafiącym zabić.. Kiedy chce dać znać o sobie - oślepia światłem i nie pozwala dojrzeć cieni, kt re to światło tworzy.Pierwszym uczuciem, którego człowiek doświadcza od swoich narodzin jest miłość macierzyńska.. Bezwarunkowość - kochaj mnie bez względu na wszystko Każdy z nas pragnie być kochanym takim, jakim jest i za to kim jest, a nie za to co robi.Feb 7, 2022Nie ma jednak mądrości nad Miłość.. Matka daje mu ogromną miłość, która jest bezgraniczna oraz bezwarunkowa.Chce wiedzieć nie tylko, czy dziesięć to dużo, ale także odkryć, co tata o nim myśli.. Miłość to zaangażowanie.. Pyta więc na przykład, czy jest duży, czy jest sprytny, głośny, zabawny, szybki, dziki czy gruby.. Taką miłość cechuje ogromna zaborczość, która opiera się na żądaniu całkowitej wyłączności.. Emocje się czuje, jeśli są.Mar 14, 2022Czy miłość jest stanem euforii, objawiającym się drżeniem serca na widok ukochanej osoby, bezkrytycznym zapatrzeniem w nią, dostrzeganiem tylko jej zalet i piękna?. Miłość przejawia się w działaniu, które poznamy po owocach!Zatem jeśli miłość nie jest tylko uczuciem, to czym dokładnie jest?. Jedne z nich możemy opanować albo nawet wywołać, inne są zupełnie od nas niezależne..

Miłości często towarzyszą uczucia, ale ona uczuciem nie jest.

Gdyby miłość była uczuciem, to nie można by jej było ślubować, ponieważ nie można ślubować czegoś, co nie zależy ode mnie, od moich decyzji czy postaw, a takie właśnie są uczucia.Miłość to nie tylko to jedno uczucie wypełniające nas bezgranicznym szczęściem, ale także nauka funkcjonowania z tą miłością we dwójkę w rzeczywistości, w której żyjemy.. Ani emocją, ani żadną chemią.. Dlatego warta i pracy, i trudów.. Jak zauważył pewien młody człowiek, "trudno 'zobaczyć' czyjeś wnętrze".. Miłość nie jest więc uczuciem ani tylko tym, co poczuciu miłości towarzyszy.. Trzeba umieć się dostosować.. Podsumowując wszystkie wymienione przykłady, mam nadzieję, że dowiodły one podstawionej tezie na początku.. Coś po czym można rozpoznać ją, wśród połączenia tych wymienionych, czyli tej całej reszty.1 day ago Emocje są ulotne.. Miłość jest trudna, ale też piękna.. Tego jestem pewna.. Miłość jest wtedy, kiedy wzajemne relacje między dwojgiem ludzi opierają się na zrozumieniu, na zaufaniu .Kino, książki i telewizja chcą nam wpoić przekonanie, iż miłość od pierwszego wejrzenia jest uczuciem trwałym.. Trzeba umieć się dostosować..

"Miłość jest nie tylko uczuciem, nie jest wzruszeniem ani zakochaniem się.

Trzeba umieć rezygnować.. Może to być miłość kobiety do mężczyzny, miłość rodziców do dziecka lub miłość między rodzeństwem.. Gdyby miłość była uczuciem, to nie można by jej było ślubować, ponieważ nie można ślubować czegoś, co nie zależy ode mnie, od moich decyzji czy postaw, a takie właśnie są uczucia.Może to być radość, podniecenie, strach, nienawiść, czy też wiele innych.. Ważniejsza jest przyjaźń.. Miłość jest uznaniem, że intymne relacje między partnerami będą ciągle rozwijane i pogłębiane, zarówno emocjonalnie, jak i duchowo.Miłość uczuciem nie jest.. Kiedy pojawiają się konflikty i problemy, niektórzy zaczynają zadawać sobie pytanie: "Co się z nami stało?Miłość nie jest uczuciem - podkreśla o. Jan Góra, duszpasterz akademicki, organizator corocznych spotkań na polach Lednicy.. Tematem moich rozważań jest właśnie to uczucie, a dokładniej wady i zalety poświęcenia się mu.Miłość nie jest uczuciem z kilku istotnych względów.. Nie, to jest zakochanie.Ja osobiście uważam, że miłość nie jest najpiękniejszym uczuciem, bo jak to się mówi, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt