Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji youtube

Pobierz

- Temat: W poszukiwaniu barwy - abstrakcyjna kompozycja malarska.. Zagrożenia cywilizacyjne, a więc związane z działalnością człowieka.. Wiecie, że, dzięki wynalazkom i urządzeniom technicznym, żyje nam się łatwiej.. Wystąpienie Doroty Palka z Politechniki ŚląskiejNiestety postęp w technice wiąże się również z licznymi zagrożeniami.. Wykonaj pracę plastyczną przedstawiającą wiosenną łąkę pełną barwnych kwiatów i owadów.. Dzisiaj zapoznajcie się z tematem Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji, w podręczniku str. 63.. Zapisz w zeszycie: Temat lekcji: Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji.Apr 26, 2021Temat: Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji 07.. Wykonaj w zeszycie ćw.. Przypomnij sobie w jaki sposób wymiaruje się rysunki techniczne (podręcznik, str.48), a następnie wykonaj na kartce z bloku technicznego ćw.6/51.. Katastrofy budowlane, komunikacyjne, awarie w zakładachW naszych czasach technologia rozwija się coraz szybciej.. Moi Drodzy, witajcie w maju na kolejnej lekcji zdalnej J. Rozwój cywilizacji i postęp techniczny dostarczają nam nie tylko nowych narzędzi, urządzeń czy technologii, ale zmieniają również naszą świadomość, nasze postrzeganie świata.Przedstaw przyklady osiqgniçé technicznych, dziçki którym czlowiekowi Žyje siç latwiej, 63 Postçp techniczny a ZagroŽenia wspólczesnej cywllizacji Žyjemy w czasach ogromnego postçpu tech nictnego..

Temat: Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji.

Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.Nasz dzisiejszy temat brzmi: Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji.. Następnym argumentem potwierdzającym stwierdzenie, że postęp techniczny stanowi zagrożenie dla życia człowieka, jest zastosowanie energii jądrowej w przemyśle.2.. o nowoczesnym świecie techniki.. WSTĘP Wiecie już, że w każdej dziedzinie nauki możemy zaobserwować ogromny postęp techniczny.. KatastrofyPostęp techniczny- wzrost wydajności pracy, oszczędność surowców, materiałów i energii, umożliwia osiągnięcie wyższych zysków tym, którzy pierwsi zastosują zmiany w technice produkcji (S. Marciniak str. 133).. Temat: Elektronika wokół nas.Swój przepis na tortillę zapisz w zeszycie.. Otwórz podręcznik na stronie 63. i przeczytaj.. Na tej lekcji nauczymy się : charakteryzować współczesne zagrożenia cywilizacji spowodowane postępem technicznym, wymieniać przykłady współczesnych zagrożeń, przedstawiać przykłady osiągnięć technicznych, dzięki któremu człowiekowi żyje się lepiej.Temat: Nowoczesny świat techniki, cz.2.. Prawdopodobne zagrożenia dla cywilizacji!Podobał Ci się filmik i chcesz zobaczyć więcej?. Na dzisiejszej lekcji zajmiemy się zagadnieniami związanymi z zagrożeniami jakie wywołuje szybki postęp techniczny.. Data: 17 kwietnia 2020 r. NaCoBeZu: - znam najnowsze osiągnięcia techniki;-potrafię podać przykłady i zastosowanie mechatroniki; - wymieniam zagrożenia wynikające z postępu technicznego.Technika kl. 6 Termin: 21.05.2020 r. Kolejność postępowania..

wymienia zagrożenia współczesnej cywilizacji .

Wykonane zadania przesyłamy do oceny na Messenger, lub sms 788695670).T: Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji.. treść tematu lekcji.Temat: Wymiarowanie rysunków technicznych.. Przebieg lekcji: (instruktaż) 1.. Witam serdecznie.. Praca domowa Zapisz do zeszytu temat lekcji wraz z datą oraz wykonaj w zeszycie ćwiczenie 4 i 5.. Jest to zmiana w procesie produkcyjnym, dzięki której możemy zaobserwować powstanie większych niż do tej pory korzyści ekonomicznych.TEMAT: Postęp techniczny, a zagrożenia współczesnej cywilizacji.. Zachęcam również do obejrzenia krótkich filmów ilustrujących powyższe zagadnienia:2020r.. Nowoczesne dzenva techniczne i wynalazki nie tylko ulatWiaj4 nam Ocie, lecz takik' mogq byé iródlem wielu zagrožeñ.Jun 25, 2020Temat: Postęp techniczny, a zagrożenia współczesnej cywilizacji.. Żyjemy w czasach ogromnego postępu technicznego.. Na zadanie ćw.. Terminy lekcji: 6a - 14.04 6b -14.04 Zanotuj w zeszycie temat lekcji.. Są one następstwem niedoskonałości urządzeń technicznych, błędów człowieka, naruszaniem przez niego równowagi biologicznej, a także celowego działania na szkodę innych.. Niestety, nie zawsze wychodzi nam to na dobre.Temat: Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji Zapoznaj się z materiałem lekcji..

Żyjemy w czasach ogromnego postępu technicznego.

3. podaje przykłady postaw ekologicznych .. Nowoczesne urządzenia techniczne i wynalzaki nie tylko ułatwiają nam życie, ale także mogą być źródłem wielu zagrożeń.. Poważnym problemem jest utylizacja (pozbywanie się) sprzętu elektronicznego.. Ale nie wszystkie gadżety mogą być przydatne, dlatego .Prezentacja z Wos-u na temat zagrożeń i problemów współczesnego świata.Temat: Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji Przed wymiarowaniem mówiliśmy m. in.. Ten rodzaj odpadów nazywa się elektrośmieciami.. Wprowadzenie.. Nowe wynalazki pojawiają się z dniana dzień.. Pracujemy z podręcznikiem, krótka notatka.. Dokonania pracy ucznia, proszę udokumentować w formie zdjęcia, po czym proszę przesłaćTo prawda, że rozwój techniki w znacznej mierze służy człowiekowi, ale trzeba pamiętać też o tym, że przynosi on nie tylko przyjemne rzeczy.. Nowoczesne urządzenia techniczne i wynalazki nie tylko ułatwiają nam życie, lecz także mogą być źródłem wielu zagrożeń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt